product high brightness 1500nits outdoor digital signage 215 inch resolution 1920x1080 fhd lcd panel model p215han020763-0
high brightness outdoor digital signage 21 5 inch FHD 1920x1080 1500nits lcd panel P215HAN02 0
Product Description
Product Description
High Brightness 1500nits 21.5 inch resolution 1920x1080 FHD LCD screen LVDS 30PIN connector fit Outdoor digital signage support HDMI input or android
see the image clearly in the sun.
Features of high-brightness screen:
1. The bright LCD screen is visible under direct sunlight
2. Large operating temperature range from -30℃ to 70℃.
product picture
Brand
CAISON
Model
P215HAN02.0
Diagonal Size
21.5 inch
Luminance
1500nist
Resolution
1920(RGB)×1080 (FHD)
Configuration
RGB Vertical Stripe
Active Area
476.64 (H) x 268.11 (V)mm
Outline Dim
501.1(W)×292.2(H)×16.12(D) mm
Signal types
LVDS
Contrast Ratio
1000:1 (Typ.) (TM)
Frame Rate
60Hz